|
|
0
Add to Favorite |
||
|
1.50" 128 X 128 Pixels, 1:1 Ratio |
|
5 MB |
Removable Li-Ion 720 mAh battery Up To 100 H |
| Network | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 |
|
|
|
| Launch | |
| Status | Discontinued |
|
|
|
| Body | |
| Dimensions | 91.9 x 41.8 x 14.9 mm (3.62 x 1.65 x 0.59 in) |
| Weight | 62.00 g |
| SIM | Mini-SIM |
|
|
|
| Display | |
| Type | CSTN, 65K colors |
| Size | 1.50 |
| Resolution | 128 x 128 pixels, 1:1 ratio (~121 ppi density) |
|
|
|
| Platform | |
|
|
|
| Memory | |
| Card slot | No |
| Internal | 5 MB |
| Phonebook | 300 entries |
| Call Record | 20 dialed, 20 received, 20 missed calls |
|
|
|
| Main Camera | |
|
|
|
| Selfie Camera | |
|
|
|
| Sound | |
| Loudspeaker | No |
| 3.5mm jack | No |
| Alert Types | Vibration; Downloadable polyphonic, MP3 ringtones |
|
|
|
| Commons | |
| WLAN | No |
| Positioning | No |
| Bluetooth | No |
| Radio | FM radio (Optional) |
| USB | No |
|
|
|
| Features | |
| Sensors | V1 |
| Messaging | SMS, MMS |
| Browser | WAP 2.0 |
| Games | Yes |
| Java | No |
|
|
|
| Battery | |
| Type | Removable Li-Ion 720 mAh battery |
| Talk Time | Up to 4 h |
| Standby | Up to 100 h |
|
|
|
| Misc | |
| Colors | Silver black |
| Models | A310 |
| Disclaimer: We cannot ensure the absolute accuracy of the content on this page. More details | |
No reviews available.