|
|
0
Add to Favorite |
||
|
10.10" 1366 X 768 Pixels, 16:9 Ratio |
8 MP, AF 1080p@30fps |
32/64 GB, 2 GB RAM Nvidia Tegra 3 T30 |
Non-removable Li-Po battery (25 Wh) |
| Network | |
|---|---|
| Technology | No cellular connectivity |
| 2G bands | N/A |
|
|
|
| Launch | |
| Status | Discontinued |
|
|
|
| Body | |
| Dimensions | 262.5 x 170.9 x 8.3 mm (10.33 x 6.73 x 0.33 in) |
| Weight | 525.00 g |
| SIM | No |
|
|
|
| Display | |
| Type | Super IPS+ LCD capacitive touchscreen, 16M colors |
| Size | 10.10 |
| Resolution | 1366 x 768 pixels, 16:9 ratio (~155 ppi density) |
| Protection | Corning Gorilla Glass |
|
|
|
| Platform | |
| OS | Microsoft Windows RT |
| Chipset | Nvidia Tegra 3 T30 |
| CPU | Quad-core 1.3 GHz Cortex-A9 |
| GPU | ULP GeForce |
|
|
|
| Memory | |
| Card slot | microSD, up to 64 GB (dedicated slot) |
| Internal | 32/64 GB, 2 GB RAM |
|
|
|
| Main Camera | |
| Single | 8 MP, AF |
| Features | LED flash |
| Video | 1080p@30fps |
|
|
|
| Selfie Camera | |
| Single | 2 MP |
|
|
|
| Sound | |
| Loudspeaker | Yes, with quad speakers |
| 3.5mm jack | Yes |
|
|
|
| Commons | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g/n |
| Positioning | No |
| Bluetooth | 4.0, A2DP |
| Radio | No |
| USB | USB 2.0, USB Host |
|
|
|
| Features | |
| Sensors | Accelerometer, gyro, compass |
|
|
|
| Battery | |
| Type | Non-removable Li-Po battery (25 Wh) |
| Talk Time | Up to 9 h |
|
|
|
| Misc | |
| Colors | Gray |
| Models | VivoTab RT TF600T |
| Price | About 420 EUR |
| Disclaimer: We cannot ensure the absolute accuracy of the content on this page. More details | |
No reviews available.