|
|
0
Add to Favorite |
||
|
3.50" 480 X 800 Pixels, 5:3 Ratio |
5 MP, AF 480p@24fps |
4GB 512MB RAM Qualcomm MSM7227 Snapdragon S1 |
Removable Li-Ion 1500 mAh battery Up To 600 H (2G) / Up To 600 H (3G) |
| Network | |
|---|---|
| Technology | GSM / HSPA |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | HSDPA 900 / 2100 |
| Speed | HSPA 7.2/0.384 Mbps |
|
|
|
| Launch | |
| Status | Discontinued |
|
|
|
| Body | |
| Dimensions | - |
| Weight | 0.00 g |
| SIM | Mini-SIM |
|
|
|
| Display | |
| Type | TFT resistive touchscreen, 65K colors |
| Size | 3.50 |
| Resolution | 480 x 800 pixels, 5:3 ratio (~267 ppi density) |
|
|
|
| Platform | |
| OS | Microsoft Windows Mobile 6.5.3 Professional |
| Chipset | Qualcomm MSM7227 Snapdragon S1 |
| CPU | 600 MHz ARM 11 |
| GPU | Adreno 200 |
|
|
|
| Memory | |
| Card slot | microSDHC (dedicated slot) |
| Internal | 4GB 512MB RAM |
|
|
|
| Main Camera | |
| Single | 5 MP, AF |
| Video | 480p@24fps |
|
|
|
| Selfie Camera | |
|
|
|
| Sound | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
|
|
|
| Commons | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11b/g |
| Positioning | Yes, with A-GPS |
| Bluetooth | 2.0, A2DP |
| Radio | No |
| USB | 2 |
|
|
|
| Features | |
| Sensors | Accelerometer |
| Browser | WAP 2.0/xHTML, HTML |
|
|
|
| Battery | |
| Type | Removable Li-Ion 1500 mAh battery |
| Talk Time | Up to 8 h |
| Standby | Up to 600 h (2G) / Up to 600 h (3G) |
|
|
|
| Misc | |
| Colors | Black, White |
| Models | nuvifone M10 |
| Price | About 310 EUR |
| Disclaimer: We cannot ensure the absolute accuracy of the content on this page. More details | |
No reviews available.