|
|
0
Add to Favorite |
||
|
0.00" 320 X 240 Pixels, 4:3 Ratio |
1.3 MP Yes |
60MB |
Removable Li-Ion 900 mAh battery |
| Network | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 / 1900 |
|
|
|
| Launch | |
| Status | Discontinued |
|
|
|
| Body | |
| Dimensions | 94 x 48 x 25 mm (3.70 x 1.89 x 0.98 in) |
| Weight | 131.00 g |
| SIM | Mini-SIM |
|
|
|
| Display | |
| Type | TFT resistive touchscreen, 256K colors |
| Size | 0.00 |
| Resolution | 320 x 240 pixels, 4:3 ratio |
|
|
|
| Platform | |
| OS | Linux |
| CPU | 312 MHz |
|
|
|
| Memory | |
| Card slot | SDIO/MMC |
| Internal | 60MB |
|
|
|
| Main Camera | |
| Single | 1.3 MP |
| Video | Yes |
|
|
|
| Selfie Camera | |
|
|
|
| Sound | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | No |
| Alert Types | Vibration; Downloadable polyphonic, MP3 ringtones |
|
|
|
| Commons | |
| WLAN | No |
| Positioning | No |
| Bluetooth | No |
| Radio | No |
| USB | Proprietary |
|
|
|
| Features | |
| Sensors | V1 |
| Browser | WAP 1.2.1 |
|
|
|
| Battery | |
| Type | Removable Li-Ion 900 mAh battery |
|
|
|
| Misc | |
| Colors | V1 |
| Models | N60 |
| Disclaimer: We cannot ensure the absolute accuracy of the content on this page. More details | |
No reviews available.