|
|
0
Add to Favorite |
||
|
0.00" 128 X 128 Pixels, 1:1 Ratio |
CIF No |
2MB |
Removable Li-Ion 720 mAh battery Up To 200 H |
| Network | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 |
|
|
|
| Launch | |
| Status | Discontinued |
|
|
|
| Body | |
| Dimensions | 106 x 46 x 18.8 mm (4.17 x 1.81 x 0.74 in) |
| Weight | 90.00 g |
| SIM | Mini-SIM |
|
|
|
| Display | |
| Type | 65K colors |
| Size | 0.00 |
| Resolution | 128 x 128 pixels, 1:1 ratio |
|
|
|
| Platform | |
|
|
|
| Memory | |
| Card slot | No |
| Internal | 2MB |
| Phonebook | Yes |
|
|
|
| Main Camera | |
| Single | CIF |
| Video | No |
|
|
|
| Selfie Camera | |
|
|
|
| Sound | |
| Loudspeaker | No |
| 3.5mm jack | No |
| Alert Types | Vibration; Downloadable polyphonic ringtones |
|
|
|
| Commons | |
| WLAN | No |
| Positioning | No |
| Bluetooth | No |
| Radio | No |
|
|
|
| Features | |
| Sensors | V1 |
| Messaging | SMS, MMS |
| Browser | WAP 1.2.1 |
| Games | Yes |
| Java | No |
|
|
|
| Battery | |
| Type | Removable Li-Ion 720 mAh battery |
| Talk Time | Up to 3 h 20 min |
| Standby | Up to 200 h |
|
|
|
| Misc | |
| Colors | V1 |
| Models | V190 |
| Disclaimer: We cannot ensure the absolute accuracy of the content on this page. More details | |
No reviews available.