|
|
0
Add to Favorite |
||
|
0.00" 128 X 160 Pixels |
1.3 MP No |
4MB |
Removable Li-Ion 550 mAh battery Up To 240 H |
| Network | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 |
|
|
|
| Launch | |
| Status | Discontinued |
|
|
|
| Body | |
| Dimensions | 109 x 44 x 14.5 mm (4.29 x 1.73 x 0.57 in) |
| Weight | 80.00 g |
| SIM | Mini-SIM |
|
|
|
| Display | |
| Type | 65K colors |
| Size | 0.00 |
| Resolution | 128 x 160 pixels |
|
|
|
| Platform | |
|
|
|
| Memory | |
| Card slot | No |
| Internal | 4MB |
| Phonebook | 1000 entries |
|
|
|
| Main Camera | |
| Single | 1.3 MP |
| Features | LED flash |
| Video | No |
|
|
|
| Selfie Camera | |
|
|
|
| Sound | |
| Loudspeaker | No |
| 3.5mm jack | No |
| Alert Types | Vibration; Downloadable polyphonic ringtones |
|
|
|
| Commons | |
| WLAN | No |
| Positioning | No |
| Bluetooth | No |
| Radio | No |
|
|
|
| Features | |
| Sensors | V1 |
| Messaging | SMS, MMS |
| Browser | WAP 2.0/xHTML |
| Games | Yes |
| Java | Yes, MIDP 2.0 |
|
|
|
| Battery | |
| Type | Removable Li-Ion 550 mAh battery |
| Talk Time | Up to 2 h 30 min |
| Standby | Up to 240 h |
|
|
|
| Misc | |
| Colors | V1 |
| Models | V280 |
| Disclaimer: We cannot ensure the absolute accuracy of the content on this page. More details | |
No reviews available.