|
|
0
Add to Favorite |
||
|
5.70" 720 X 1280 Pixels, 16:9 Ratio |
13 MP, AF 1080p@30fps |
16 GB, 2 GB RAM Qualcomm MSM8916 Snapdragon 410 (28 Nm) |
Removable Li-Ion 3000 mAh battery |
| Network | |
|---|---|
| Technology | GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | CDMA2000 1xEV-DO |
| 4G bands | LTE band 2(1900), 4(1700/2100), 5(850), 12(700), 25(1900), 26(850), 41(2500) - LS775 |
| Speed | HSPA, LTE Cat4 150/50 Mbps, EV-DO Rev.A 3.1 Mbps |
|
|
|
| Launch | |
| Status | Available. Released 2016, April |
|
|
|
| Body | |
| Dimensions | 155 x 79.5 x 7.4 mm (6.10 x 3.13 x 0.29 in) |
| Weight | 144.60 g |
| SIM | Nano-SIM |
|
|
|
| Display | |
| Type | IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors |
| Size | 5.70 |
| Resolution | 720 x 1280 pixels, 16:9 ratio (~258 ppi density) |
|
|
|
| Platform | |
| OS | Android 6.0 (Marshmallow) |
| Chipset | Qualcomm MSM8916 Snapdragon 410 (28 nm) |
| CPU | Quad-core 1.2 GHz Cortex-A53 |
| GPU | Adreno 306 |
|
|
|
| Memory | |
| Card slot | microSD, up to 256 GB (dedicated slot) |
| Internal | 16 GB, 2 GB RAM |
|
|
|
| Main Camera | |
| Single | 13 MP, AF |
| Features | LED flash, HDR, panorama |
| Video | 1080p@30fps |
|
|
|
| Selfie Camera | |
| Single | 5 MP |
|
|
|
| Sound | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
|
|
|
| Commons | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, WiFi Direct, hotspot |
| Positioning | Yes, with A-GPS |
| Bluetooth | 4.1, A2DP |
| Radio | No |
| USB | microUSB 2.0 |
|
|
|
| Features | |
| Sensors | Accelerometer, proximity |
|
|
|
| Battery | |
| Type | Removable Li-Ion 3000 mAh battery |
|
|
|
| Misc | |
| Colors | Black |
| Models | Stylo 2 |
| Price | About 150 EUR |
| Disclaimer: We cannot ensure the absolute accuracy of the content on this page. More details | |
No reviews available.