|
|
0
Add to Favorite |
||
|
5.00" 720 X 1280 Pixels, 16:9 Ratio |
8 MP, AF 1080p@30fps |
16 GB, 1.5 GB RAM Qualcomm MSM8909 Snapdragon 210 (28 Nm) |
Non-removable Li-Ion 2100 mAh battery |
| Network | |
|---|---|
| Technology | GSM / HSPA / LTE |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 (dual-SIM model only) |
| 3G bands | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G bands | LTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 8(900), 20(800) |
| Speed | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat4 150/50 Mbps |
|
|
|
| Launch | |
| Status | Available. Released 2016, September |
|
|
|
| Body | |
| Dimensions | 144.8 x 71.4 x 6.9 mm (5.70 x 2.81 x 0.27 in) |
| Weight | 121.00 g |
| SIM | Single SIM (Micro-SIM) or Dual SIM (Micro-SIM, dual stand-by) |
|
|
|
| Display | |
| Type | IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors |
| Size | 5.00 |
| Resolution | 720 x 1280 pixels, 16:9 ratio (~294 ppi density) |
|
|
|
| Platform | |
| OS | Android 6.0.1 (Marshmallow) |
| Chipset | Qualcomm MSM8909 Snapdragon 210 (28 nm) |
| CPU | Quad-core 1.3 GHz Cortex-A7 |
| GPU | Adreno 304 |
|
|
|
| Memory | |
| Card slot | microSD, up to 256 GB (dedicated slot) |
| Internal | 16 GB, 1.5 GB RAM |
|
|
|
| Main Camera | |
| Single | 8 MP, AF |
| Features | LED flash, panorama |
| Video | 1080p@30fps |
|
|
|
| Selfie Camera | |
| Single | 5 MP |
|
|
|
| Sound | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
|
|
|
| Commons | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Positioning | Yes, with A-GPS, GLONASS |
| Bluetooth | 4.1, A2DP, LE |
| Radio | FM radio |
| USB | microUSB 2.0 |
|
|
|
| Features | |
| Sensors | Accelerometer, proximity, compass |
|
|
|
| Battery | |
| Type | Non-removable Li-Ion 2100 mAh battery |
|
|
|
| Misc | |
| Colors | Black, White, Titan |
| Models | X style |
| Price | About 70 EUR |
| Disclaimer: We cannot ensure the absolute accuracy of the content on this page. More details | |
No reviews available.