|
|
0
Add to Favorite |
||
|
3.20" 360 X 640 Pixels, 16:9 Ratio |
5 MP, AF 480p@30fps |
32GB 128MB RAM |
Removable Li-Ion 1320 mAh battery (BL-5J) Up To 420 H (2G) / Up To 450 H (3G) |
| Network | |
|---|---|
| Technology | GSM / HSPA |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | HSDPA 900 / 1900 / 2100 - excl. Lat. America & Brazil |
| Speed | HSPA 3.6/0.384 Mbps |
|
|
|
| Launch | |
| Status | Discontinued |
|
|
|
| Body | |
| Dimensions | 111 x 51 x 13.8 mm (4.37 x 2.01 x 0.54 in) |
| Weight | 122.00 g |
| SIM | Mini-SIM |
|
|
|
| Display | |
| Type | TFT capacitive touchscreen, 16M colors |
| Size | 3.20 |
| Resolution | 360 x 640 pixels, 16:9 ratio (~229 ppi density) |
| Protection | Corning Gorilla Glass |
|
|
|
| Platform | |
| OS | Symbian 9.4, Series 60 rel. 5 |
| CPU | 434 MHz ARM 11 |
|
|
|
| Memory | |
| Card slot | No |
| Internal | 32GB 128MB RAM |
|
|
|
| Main Camera | |
| Single | 5 MP, AF |
| Features | Carl Zeiss optics, Dual-LED flash, video light |
| Video | 480p@30fps |
|
|
|
| Selfie Camera | |
|
|
|
| Sound | |
| Loudspeaker | Yes, with stereo speakers |
| 3.5mm jack | Yes |
|
|
|
| Commons | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g, UPnP |
| Positioning | Yes, with A-GPS; Ovi Maps 3.0 |
| Bluetooth | 2.0, A2DP |
| Radio | Stereo FM radio, RDS |
| USB | microUSB 2.0 |
|
|
|
| Features | |
| Sensors | Accelerometer, proximity |
| Browser | WAP 2.0/xHTML, HTML, Adobe Flash Lite |
|
|
|
| Battery | |
| Type | Removable Li-Ion 1320 mAh battery (BL-5J) |
| Music Play | Up to 35 h |
| Talk Time | Up to 11 h 30 min (2G) / Up to 6 h (3G) |
| Standby | Up to 420 h (2G) / Up to 450 h (3G) |
|
|
|
| Misc | |
| Colors | Blue on White, Red on Black |
| Models | X6 (2009) |
| SAR |
1.31 W/kg (head) |
| SAR EU |
1.11 W/kg (head) |
| Price | About 130 EUR |
| Disclaimer: We cannot ensure the absolute accuracy of the content on this page. More details | |
No reviews available.