|
|
0
Add to Favorite |
||
|
5.50" 720 X 1280 Pixels, 16:9 Ratio |
13 MP, AF 1080p@30fps |
16 GB, 1/2 GB RAM |
Non-removable Li-Ion 3000 mAh battery |
| Network | |
|---|---|
| Technology | GSM / HSPA / LTE |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 |
| 3G bands | HSDPA 900 / 2100 |
| 4G bands | LTE band 3(1800), 7(2600), 20(800) |
| Speed | HSPA, LTE |
|
|
|
| Launch | |
| Status | Available. Released 2017, November |
|
|
|
| Body | |
| Dimensions | 153 x 76.4 x 7.9 mm (6.02 x 3.01 x 0.31 in) |
| Weight | 182.00 g |
| SIM | Dual SIM |
|
|
|
| Display | |
| Type | IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors |
| Size | 5.50 |
| Resolution | 720 x 1280 pixels, 16:9 ratio (~267 ppi density) |
| Protection | Corning Gorilla Glass (unspecified version) |
|
|
|
| Platform | |
| OS | Android 7.0 (Nougat) |
| CPU | Quad-core 1.3 GHz |
|
|
|
| Memory | |
| Card slot | microSD, up to 32 GB |
| Internal | 16 GB, 1/2 GB RAM |
|
|
|
| Main Camera | |
| Single | 13 MP, AF |
| Features | LED flash |
| Video | 1080p@30fps |
|
|
|
| Selfie Camera | |
| Single | 8 MP |
| Features | LED flash |
|
|
|
| Sound | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
|
|
|
| Commons | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot |
| Positioning | Yes, with A-GPS |
| Bluetooth | 4.2, A2DP, LE |
| Radio | FM radio |
| USB | microUSB 2.0, USB On-The-Go |
|
|
|
| Features | |
| Sensors | Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, proximity |
|
|
|
| Battery | |
| Type | Non-removable Li-Ion 3000 mAh battery |
|
|
|
| Misc | |
| Colors | Coral Blue, Champagne Gold, Black, Metallic Red |
| Models | Spark Pro |
| Disclaimer: We cannot ensure the absolute accuracy of the content on this page. More details | |
No reviews available.