|
|
0
Add to Favorite |
||
|
4.00" 480 X 800 Pixels, 5:3 Ratio |
5 MP, AF 1080p@30fps |
4 GB, 1 GB RAM Mediatek MT6582M (28 Nm) |
Removable Li-Ion 2000 mAh battery Up To 504 H |
| Network | |
|---|---|
| Technology | GSM / HSPA |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 |
| 3G bands | HSDPA 850 / 900 / 2100 - EU, EMEA |
| Speed | HSPA 21.1/5.76 Mbps |
|
|
|
| Launch | |
| Status | Available. Released 2014, June |
|
|
|
| Body | |
| Dimensions | 125 x 69.5 x 15 mm (4.92 x 2.74 x 0.59 in) |
| Weight | 170.00 g |
| SIM | Dual SIM (Mini-SIM, dual stand-by) |
|
|
|
| Display | |
| Type | TFT capacitive touchscreen, 16M colors |
| Size | 4.00 |
| Resolution | 480 x 800 pixels, 5:3 ratio (~233 ppi density) |
| Protection | Corning Gorilla Glass |
|
|
|
| Platform | |
| OS | Android 4.4.2 (KitKat) |
| Chipset | Mediatek MT6582M (28 nm) |
| CPU | Quad-core 1.3 GHz Cortex-A7 |
| GPU | Mali-400MP2 |
|
|
|
| Memory | |
| Card slot | microSD, up to 32 GB |
| Internal | 4 GB, 1 GB RAM |
|
|
|
| Main Camera | |
| Single | 5 MP, AF |
| Features | LED flash |
| Video | 1080p@30fps |
|
|
|
| Selfie Camera | |
| Single | VGA |
|
|
|
| Sound | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
|
|
|
| Commons | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot |
| Positioning | Yes, with A-GPS |
| Bluetooth | 4.0, A2DP, LE |
| Radio | FM radio |
| USB | microUSB 2.0 |
|
|
|
| Features | |
| Sensors | Accelerometer, proximity |
|
|
|
| Battery | |
| Type | Removable Li-Ion 2000 mAh battery |
| Talk Time | Up to 16 h |
| Standby | Up to 504 h |
|
|
|
| Misc | |
| Colors | Black |
| Models | B15 Q |
| Price | About 320 EUR |
| Disclaimer: We cannot ensure the absolute accuracy of the content on this page. More details | |
No reviews available.