|
|
0
Add to Favorite |
||
|
2.80" 240 X 320 Pixels, 4:3 Ratio |
2 MP, AF Yes |
256MB RAM, 512MB Qualcomm MSM7225 Snapdragon S1 |
Removable Li-Ion 1500 mAh battery |
| Network | |
|---|---|
| Technology | GSM / HSPA |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 |
| 3G bands | HSDPA 900 / 2100 |
| Speed | HSPA 7.2/0.384 Mbps |
|
|
|
| Launch | |
| Status | Cancelled |
|
|
|
| Body | |
| Dimensions | 103 x 54 x 13.4 mm (4.06 x 2.13 x 0.53 in) |
| Weight | 0.00 g |
| SIM | Mini-SIM |
|
|
|
| Display | |
| Type | TFT capacitive touchscreen, 256K colors |
| Size | 2.80 |
| Resolution | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio (~143 ppi density) |
|
|
|
| Platform | |
| OS | Android 1.6 (Donut) |
| Chipset | Qualcomm MSM7225 Snapdragon S1 |
| CPU | 528 MHz ARM 11 |
| GPU | No |
|
|
|
| Memory | |
| Card slot | microSDHC (dedicated slot) |
| Internal | 256MB RAM, 512MB |
|
|
|
| Main Camera | |
| Single | 2 MP, AF |
| Video | Yes |
|
|
|
| Selfie Camera | |
|
|
|
| Sound | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
|
|
|
| Commons | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g |
| Positioning | Yes, with A-GPS |
| Bluetooth | 2.0, A2DP |
| USB | Proprietary |
|
|
|
| Features | |
| Sensors | Accelerometer |
| Browser | HTML |
|
|
|
| Battery | |
| Type | Removable Li-Ion 1500 mAh battery |
|
|
|
| Misc | |
| Colors | Black |
| Models | GSmart |
| Disclaimer: We cannot ensure the absolute accuracy of the content on this page. More details | |
No reviews available.