|
|
0
Add to Favorite |
||
|
3.20" 320 X 480 Pixels, 3:2 Ratio |
5 MP, AF Yes |
256MB RAM Qualcomm MSM7227 Snapdragon S1 |
Removable Li-Po 1230 mAh battery Up To 410 H |
| Network | |
|---|---|
| Technology | GSM / HSPA |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | HSDPA 900 / 1900 / 2100 |
| Speed | HSPA 7.2/0.384 Mbps |
|
|
|
| Launch | |
| Status | Discontinued |
|
|
|
| Body | |
| Dimensions | 116 x 56.8 x 12.4 mm (4.57 x 2.24 x 0.49 in) |
| Weight | 118.00 g |
| SIM | Mini-SIM |
|
|
|
| Display | |
| Type | TFT capacitive touchscreen, 256K colors |
| Size | 3.20 |
| Resolution | 320 x 480 pixels, 3:2 ratio (~180 ppi density) |
|
|
|
| Platform | |
| OS | Android 1.6 (Donut) |
| Chipset | Qualcomm MSM7227 Snapdragon S1 |
| CPU | 600 MHz ARM 11 |
| GPU | Adreno 200 |
|
|
|
| Memory | |
| Card slot | microSDHC (dedicated slot) |
| Internal | 256MB RAM |
|
|
|
| Main Camera | |
| Single | 5 MP, AF |
| Features | LED flash |
| Video | Yes |
|
|
|
| Selfie Camera | |
|
|
|
| Sound | |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
|
|
|
| Commons | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g |
| Positioning | Yes, with A-GPS |
| Bluetooth | 2.0, A2DP |
| USB | 2 |
|
|
|
| Features | |
| Sensors | Accelerometer |
| Browser | HTML |
|
|
|
| Battery | |
| Type | Removable Li-Po 1230 mAh battery |
| Talk Time | Up to 7 h 10 min |
| Standby | Up to 410 h |
|
|
|
| Misc | |
| Colors | Black, White |
| Models | GSmart G1305 Boston |
| Price | About 110 EUR |
| Disclaimer: We cannot ensure the absolute accuracy of the content on this page. More details | |
No reviews available.