|
|
0
Add to Favorite |
||
|
0.00" 128 X 160 Pixels |
VGA Yes |
|
Removable Li-Ion 650 mAh battery Up To 100 H |
| Network | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 |
|
|
|
| Launch | |
| Status | Discontinued |
|
|
|
| Body | |
| Dimensions | 62 x 64 x 23 mm (2.44 x 2.52 x 0.91 in) |
| Weight | 82.00 g |
| SIM | Mini-SIM |
|
|
|
| Display | |
| Type | TFT, 65K colors |
| Size | 0.00 |
| Resolution | 128 x 160 pixels |
|
|
|
| Platform | |
|
|
|
| Memory | |
| Card slot | No |
| Phonebook | 300 entries, Photocall |
| Call Record | 10 received, dialed and missed calls |
|
|
|
| Main Camera | |
| Single | VGA |
| Video | Yes |
|
|
|
| Selfie Camera | |
|
|
|
| Sound | |
| Loudspeaker | No |
| 3.5mm jack | No |
| Alert Types | Vibration; Downloadable polyphonic ringtones, composer |
|
|
|
| Commons | |
| WLAN | No |
| Positioning | No |
| Bluetooth | No |
| Radio | No |
| USB | No |
|
|
|
| Features | |
| Sensors | V1 |
| Messaging | SMS, EMS, MMS |
| Browser | WAP 1.2.1 |
| Games | Yes |
| Java | No |
|
|
|
| Battery | |
| Type | Removable Li-Ion 650 mAh battery |
| Talk Time | Up to 2 h |
| Standby | Up to 100 h |
|
|
|
| Misc | |
| Colors | Black |
| Models | t420 |
| Disclaimer: We cannot ensure the absolute accuracy of the content on this page. More details | |
No reviews available.